Створення переконливої та ефективної тендерної пропозиції

Для перемоги в тендері важливо не тільки правильно оцінити можливості компанії та виставити ціну за послуги чи товар. Також важливо правильно створити саму відповідь на тендер, так звану тендерну пропозицію, щоб мати значну перевагу над конкурентами.

Написання переконливої відповіді

Потрібно підготувати свою тендерну пропозицію. Це включає в себе планування, розробку і уточнення.

Потрібно переконатися, що використовуються надані форми відповідей і самі відповіді на всі питання. Важливо дотримуватися будь-яких обмежень за кількістю слів/сторінок, які можуть бути, і (як правило) не варто міняти такі речі, як шрифти, розміри і нумерацію шрифтів, якщо це явно не дозволено.

Чітко потрібно викласти структуру пропозиції. Варто визначитися з кількома ключовими пропозиціями, які можна використовувати, щоб виділити тендер серед інших. Важливо ознайомитися з критеріями оцінки, щоб краще зрозуміти, що конкретно цікавить державна установа і з чим буде оцінюватися пропозиція. Варто подумати про те, щоб найняти професіонала (ряд компаній пропонують послуги зі складання тендерних заявок), особливо якщо відповідь на тендер створюється вперше.

Ознайомлення з умовами оплати

При складанні тендерної заявки варто переконатися, що зазначений графік платежів відомий. Графік державних платежів буде відрізнятися від агентства до агентства і від закупівель до закупівель.

Можуть не заплатити, як тільки робота буде завершена або товар буде доставлений. Якщо потрібна оплата, відмінна від зазначеної, потрібно вказати це в пропозиції.

Пошук рефері

Варто знайти рефері, які знають бізнес і можуть підтвердити досвід і роботу.

Варто надати суддям чітку інформацію із тендерною заявкою, щоб вони знали, на які моменти слід звернути увагу в своїй рекомендації. Якщо раніше поставляли товари або послуги державній установі, можна попросити у них рекомендації.

Перевірка і відправка заявки

Варто переконатися, що пропозиція була уважно перевірена, перш ніж відправляти її. Можна використовувати контрольний список, щоб переконатися, що заявка відповідає всім вимогам (деякі тендери будуть включати контрольний список, який також можна використовувати).

Уявлення пропозиції

Тендерні комісії, відповідальні за контракти з високою вартістю, можуть вимагати від учасників тендеру офіційну презентацію. Якщо потрібно подати свою пропозицію оціночній комісії, варто зосередитися на ключових повідомленнях пропозиції. Найголовніше – підготуватися. Ретельно потрібно спланувати презентацію, відрепетирувати її і, якщо навчитися навичкам презентації. Про правила проведення тендеру можна ознайомитися на сайті https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/pravila-provedenna-tenderu-v-systemi-prozorro.